وبلاگ

انواع شلوار زنانه

انواع شلوار زنانه

انواع شلوار زنانه
همانطور که می دانید شلوار به نوعی لباس اطلاق می شود که پایین تنه را می پوشاند. شلوارهای متنوع و فراوانی در بازار موجود هستند، به طوری که اگر برای خرید شلوار به بازار رفته باشید، ممکن است اسم های ناآشنایی را شنیده باشید که باعث سردرگمی شما شود.

شلوار بوت کات

شلوار جین بوت کات در قسمت بالای زانو راسته و از زانو به پایین کمی گشادتر می شود اما پاچه های آن از شلوار پاچه گشاد تنگ تر است. در قسمت زانوها این شلوار مخروطی شود و از زانو به پایین کم کم گشاد می شود.

شلوار مام استایل

شلوار جین مام استایل یکی از ترندهای پرطرفدار شلوار در سال های اخیر است. شلوار مام استایل به شلواری می گویند که در قسمت ران و زانو تقریباً برش مشخص دارد و کمی در قسمت ساق تنگ یا گشاد است. شلوارهای مام استایل معمولاً فاق بلند دارند و برای افرادی که دارای اندام ساعت شنی هستند ، بسیار مناسب اند.

شلوار مام فیت

شلوار جین مام فیت دارای فاق بلند است که مشابه شلوار مام استایل کمری آن از بالای ناف بسته می شود. این شلوار می تواند مدل راسته یا اسکینی باشد. شلوار مام فیت دارای ران و ساق جذب یا گشاد است اما مام استایل را دارای ران و ساق گشاد می باشد.

شلوار اسکینی

شلوار های اسکینی به شلوار های تنگی می گویند که در قسمت ران و باسن بسیار تنگ و چسبان هستند. شلوار اسکینی را می توان از جنس های پارچه ای، کتان و جین تهیه کرد. شلوار های اسکینی را می توان با لباس های مختلفی ست کرد.

شلوار بوی فرند و گرل فرند

شلوار جین بوی فرند یک نوع شلوارِ برگرفته از الگوی مردانه است که وقتی خانم ها این نوع شلوار را می پوشند به نظر می رسد شلوار یک پسر را کوتاه کرده اند و سپس آن را پوشیده اند. شلوار های گرل فرند، همان شلوار بوی فرند هستند که دارای برش ظریف و فاق بلند و پاچه های راسته تری هستند. شلوار مام استایل در مقایسه با گرل فرند، فاق بلندتر و پاچه گشادتری دارد.

شلوار قد 90

شلوار قد 90 از انواع طرح های زیبا و پرطرفدار شلوار است که قد کوتاه تری دارد و در انواع طرح های مجلسی و پارچه ای و اسپرت و … موجود می باشد. قد شلوار های کراپ یا قد 90 از قد معمول شلوار ها کوتاه تر است و درست بالای قوزک پا قرار میگیرند. این شلوارها برای تیپ های کژوال و فرمال و برای افراد دارای پاهای لاغر و کشیده مناسب هستند.

شلوار بگی

شلوار بگی در انگلیسی با نام baggy pants معروف است. این نوع شلوارها، شلوارهای سرتاسر گشادی هستند که در قسمت کمر و مچ پا آنها کش تعبیه می شود. این نوع شلوارها معمولا با تی شرت های اورسایز و بلند پوشیده می شود.

شلوار راسته

شلوار راسته یکی از رایج ترین نوع شلوارهایی است که اکثر افراد در موقعیت های رسمی و نیمه رسمی می پوشند. این نوع شلوارها از جنس پارچه های مختلف تهیه می شوند و آنها قسمت جلوی آنها زیپ یا دکمه دار است. شلوار راسته که از بالا تا پایین، به یک اندازه گشاد است را می توان با لباس های مختلفی ست کرد.

شلوار سرهمی یا لباس یک تکه

شلوار سرهمی دارای بالاتنه ای است که به خط کمر متصل می باشد. خط دوخت این نوع شلوار از گردن شروع می شود تا در قسمت جلو و عقب، به شلوار می رسد. اکثر اوقات جیب های این مدل شلوار روی شلوار و نزدیک درز کمر دوخته می شوند.

شلوار لگ

شلوار لگ به شلوارهای تنگ و چسبناکی می گویند که جنس ضخیمی دارند. شلوار لگ ضخامت طرح و مدل های متنوع و زیبایی دارد که استایل فوق العاده جذاب و شیکی را در حین پوشیدن به خانم های شیک پوش و مدرن می دهد. شلوارهای لگ را می توان به عنوان یک لباس مناسب و شیک در همه جا استفاده نمود.

شلوار کوتاه و گشاد (Culottes)

شلوار کوتاه و گشاد که شلوارک هم نامیده می شود، تا روی زانو یا کمی بلندتر است. این شلوارها را می توان با لباس های مختلفی ست نمود. این شلوارها برای فصل بهار و تابستان مناسب هستند.

شلوار دم پا گشاد

شلوار دمپا برخلاف شلوارهای جذب، به بدن شما نمی چسبد و راحتی بیشتری را به شما می دهد. این نوع شلوار در قسمت باسن و ران کاملا اندازه است، اما از زانو به پایین گشاد می شود. تنوع در شلوار های دمپا گشاد به عنوان ترند سال 2021 به قدری زیاد است که انتخاب را برای شما سخت و جذاب می کند.

شلوار دم پا تنگ

این مدل شلوار که طرح های مختلفی دیده می شود، دارای قسمت بالایی گشاد و دمپای تنگ است. دمپای تنگ این نوع شلوار گشاد زیبایی و سبک هنری خاصی به آن داده است. این مدل شلوار طرفداران خاص خود را دارد و در قسمت ساق پا، به شکل مخروط برش می خورد و به قوزک پا که می رسد، تنگ می شود.

جوراب شلواری

بیشتر مردم جوراب شلواری را با شلوار چسبان اشتباه می گیرند؛ اما یک تفاوت ظریف بین این دو وجود دارد. اگرچه جوراب شلواری مانند شلوار چسبان از پارچه کشی تولید می شود، این نوع جوراب برخلاف شلوار چسبان، جوراب دارد و کف پا را هم می پوشاند.

شلوار رکابی

این مدل شلوار به شلوار چسبان شباهت دارد، با این تفاوت که بندی زیر پا قرار می گیرد و شلوار را مانند کمربند در جای خود نگه می دارد.

شلوار پانکی

این مدل شلوار که بین نسل جوان بسیار محبوب است، دارای دوخت و جیب های زیادی می باشد که اکثر این جیب ها تزیینی هستند.

شلوار لوله تفنگی

شلوار لوله تفنگی، به شلوارهای تنگ و چسبان می گویند که به شکل مخروطی، از بالا به پایین، تنگ می شود و در قسمت پاها، بسیار تنگ تر است. این شلوار، شلوار سیگاری یا مدادی هم گفته می شود و در انواع مختلفی در بازار وجود دارند.

شلوار ارتشی

شلوارهای ارتشی که به آنها شلوار چریکی نیز می گویند، در انواع اسلش، سرهمی، کتان و … وجود دارند. این نوع شلوار که الهام گرفته از شلوار ارتشی می باشد دارای زیپ، دکمه، بند داخلی و جیب های زیادی است.

شلوار شرقی

شلوار شرقی که تقریبا شبیه شلوار دامنی هستند، برای فصل گرم سال مناسبند و استایل جذاب و راحتی را ایجاد می کنند. این شلوارها اغلب دارای کمر جمع شده با کش یا کمربند بوده و دم پا آن ها به صورت کلوش بزرگ برش داده شده است.

شلوار سوارکاری

شلوار سوارکاری به نوعی شلوار می گویند که این تا زانو گشاد و در قسمت ساق و قوزک پا جمع می شود. نوع دیگر این شلوار که سوارکارهای مدرن آن را می پوشند، در قسمت ران، تنگ و در قسمت مچ پا، کمی آزاد می شود.

برای مطالعه مطالب بشتر، به سایت مانتو ساحل سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *