وبلاگ

تاریخچه پارچه مازراتی

مانتو عمده ، مانتو ساحل
تاریخچه پارچه مازراتی

پارچه مازراتی یکی از مهمترین صنایع دستی در ایران است که از دیرباز شروع شده و تا کنون ادامه دارد. این صنعت در مناطق مختلف ایران، به ویژه در استان گیلان، خراسان و آذربایجان، توسعه یافته است.

در دوره باستان، پارچه مازراتی با استفاده از نخ‌های پشمی و ابریشمی تولید می‌شد. این پارچه‌ها به دلیل طرح‌های زیبا و کیفیت بالا، به عنوان یکی از محصولات صادراتی مهم ایران شناخته می‌شدند.

در دوره صفویه، پارچه مازراتی با استفاده از نخ‌های پنبه‌ای و ابریشمی تولید می‌شد. همچنین، برای رنگ آمیزی پارچه از مواد طبیعی مانند گل‌ها و درختان استفاده می‌شد. پارچه‌های تولید شده در این دوره به دلیل طرح‌های زیبا و کیفیت بالا، به عنوان یکی از محصولات صادراتی مهم ایران شناخته می‌شدند.

مدل میشا

785,000 تومان
مدل میشا مدل جذاب و شیک و ساده از اونجا که خیلیا دنبال کار رو زانو هستن مدل رو طراحی

مدل گیسو

945,000 تومان
مدل گیسو مدل هندی گیسو یکار ۴ فصل که تنخورش خیلی خوبه و جنس بسیار لطیفی داره خیلی خوب با

مدل آفرین

895,000 تومان
مدل آفرین مدل قواره دار بمب و جذاب آفرین همیشه کارای سایز بزرگ جذابیتی ندارن اما طراحی مدل آفرین ترکیب

مدل ویونا

875,000 تومان
مدل ویونا مدل مجلسی فاخر و جذاب ویونا مدلی زیبا و فوق العاده شیک و پر فروش که مشابهش و

در دوره قاجار، پارچه مازراتی با استفاده از نخ‌های پنبه‌ای، ابریشمی و پشمی تولید می‌شد. همچنین، برای رنگ آمیزی پارچه از مواد شیمیایی مانند رنگدانه‌ها استفاده می‌شد. پارچه‌های تولید شده در این دوره به دلیل کیفیت بالا و طرح‌های زیبا، به عنوان یکی از محصولات صادراتی مهم ایران شناخته می‌شدند.

در دوره پهلوی، پارچه مازراتی با استفاده از نخ‌های پنبه‌ای، ابریشمی و پشمی تولید می‌شد. همچنین، برای رنگ آمیزی پارچه از مواد شیمیایی استفاده می‌شد. پارچه‌های تولید شده در این دوره به دلیل کیفیت بالا و طرح‌های زیبا، به عنوان یکی از محصولات صادراتی مهم ایران شناخته می‌شدند.

در دوران امروز، پارچه مازراتی با استفاده از نخ‌های پنبه‌ای، ابریشمی و پشمی تولید می‌شود. همچنین، برای رنگ آمیزی پارچه از مواد شیمیایی استفاده می‌شود. پارچه‌های تولید شده در این دوره به دلیل کیفیت بالا و طرح‌های زیبا، به عنوان یکی از محصولات صادراتی مهم ایران شناخته می‌شوند. همچنین، با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در جهت توسعه این صنعت، پارچه مازراتی به عنوان یکی از مهمترین صادرات کشور به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *