وبلاگ

تاریخچه پیدایش مانتو

مانتو عمده ، مانتو ساحل

مانتو یکی از پرطرفدارترین لباس‌های زنانه در ایران است که در طول تاریخ تغییراتی را تجربه کرده است. اولین مانتوها در دوره قاجار به عنوان لباس محافظتی برای زنان معرفی شدند. در آن زمان، مانتوها به صورت یک لباس بلند و بدون دکمه بودند و به عنوان یک علامت ازدواج برای زنان استفاده می‌شدند.

بعدها، در دوره پهلوی، مانتو به عنوان یک لباس رسمی و برای استفاده در مراسم‌های خاص معرفی شد. در این دوره، مانتو با دوز و تزئینات بسیار زیاد ساخته می‌شد و اغلب از پارچه‌های ابریشمی و پشمی ساخته می‌شد. همچنین، در این دوره، مانتو با دکمه‌های بسیار زیاد و دست‌بندهای بلند ساخته می‌شد.

مدل میشا

785,000 تومان
مدل میشا مدل جذاب و شیک و ساده از اونجا که خیلیا دنبال کار رو زانو هستن مدل رو طراحی

مدل گیسو

945,000 تومان
مدل گیسو مدل هندی گیسو یکار ۴ فصل که تنخورش خیلی خوبه و جنس بسیار لطیفی داره خیلی خوب با

مدل آفرین

895,000 تومان
مدل آفرین مدل قواره دار بمب و جذاب آفرین همیشه کارای سایز بزرگ جذابیتی ندارن اما طراحی مدل آفرین ترکیب

مدل ویونا

875,000 تومان
مدل ویونا مدل مجلسی فاخر و جذاب ویونا مدلی زیبا و فوق العاده شیک و پر فروش که مشابهش و

در دهه ۱۹۶۰، با آغاز جنبش مدرنیته در ایران، مانتو به شکلی ساده‌تر و کم‌جزئی‌تر طراحی شد. در این دوره، مانتو با پارچه‌های نخی و پشمی ساخته می‌شد و دکمه‌ها و دست‌بندها کوتاه شده بودند. همچنین، در این دوره، مانتو به عنوان یک لباس روزمره برای زنان استفاده می‌شد.

در دهه ۱۹۸۰، با آغاز جنبش اسلامی در ایران، مانتو به شکلی محافظه‌کارانه‌تر و با پوشش بسیار بلندتر طراحی شد. در این دوره، مانتو با پارچه‌های نخی و پشمی ساخته می‌شد و اغلب با رنگ‌های تیره و خاکستری طراحی می‌شد. همچنین، در این دوره، برخی از مانتوها با دکمه‌های بسیار کوچک و بدون دست‌بند طراحی می‌شدند.

امروزه، مانتو به عنوان یکی از لباس‌های رسمی و روزمره برای زنان در ایران استفاده می‌شود. مانتو با پارچه‌های مختلفی مانند نخی، پشمی، ابریشمی و… ساخته می‌شود و طراحی‌های مختلفی دارد. همچنین، در این دوره، مانتو با دکمه‌های کوچک و بزرگ و با دست‌بندهای بلند و کوتاه طراحی می‌شود.

1 دیدگاه در “تاریخچه پیدایش مانتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *