وبلاگ

تاریخچه پیدایش مانتو

مانتو عمده ، مانتو ساحل

مانتو یکی از پرطرفدارترین لباس‌های زنانه در ایران است که در طول تاریخ تغییراتی را تجربه کرده است. اولین مانتوها در دوره قاجار به عنوان لباس محافظتی برای زنان معرفی شدند. در آن زمان، مانتوها به صورت یک لباس بلند و بدون دکمه بودند و به عنوان یک علامت ازدواج برای زنان استفاده می‌شدند.

بعدها، در دوره پهلوی، مانتو به عنوان یک لباس رسمی و برای استفاده در مراسم‌های خاص معرفی شد. در این دوره، مانتو با دوز و تزئینات بسیار زیاد ساخته می‌شد و اغلب از پارچه‌های ابریشمی و پشمی ساخته می‌شد. همچنین، در این دوره، مانتو با دکمه‌های بسیار زیاد و دست‌بندهای بلند ساخته می‌شد.

مدل پرستش

825,000 تومان
مدل پرستش امسال کار رنگی بلند یکی از کمیاب ترین مدلای سال هستش این مدل جذاب و پر فروش رنگی

مدل جواهر

1,100,000 تومان
مدل جواهر مدل جواهر که امسال ترکوند مدل جواهر کار سوزن دوزی سه طرح جذاب فوق العاده خاص و فاخر

مدل الینا

610,000 تومان
مدل الینا مدل جذاب و خنک الینا مدل الینا کار سوزن دوزی سه طرح جذاب فوق العاده خنک و نسبتا

مدل شوکا

598,000 تومان
دل جذاب و شیک شوکا مدل شوکا کار سنگدوزی که کلا با دست دوخته شده و سرشونه های کار با

در دهه ۱۹۶۰، با آغاز جنبش مدرنیته در ایران، مانتو به شکلی ساده‌تر و کم‌جزئی‌تر طراحی شد. در این دوره، مانتو با پارچه‌های نخی و پشمی ساخته می‌شد و دکمه‌ها و دست‌بندها کوتاه شده بودند. همچنین، در این دوره، مانتو به عنوان یک لباس روزمره برای زنان استفاده می‌شد.

در دهه ۱۹۸۰، با آغاز جنبش اسلامی در ایران، مانتو به شکلی محافظه‌کارانه‌تر و با پوشش بسیار بلندتر طراحی شد. در این دوره، مانتو با پارچه‌های نخی و پشمی ساخته می‌شد و اغلب با رنگ‌های تیره و خاکستری طراحی می‌شد. همچنین، در این دوره، برخی از مانتوها با دکمه‌های بسیار کوچک و بدون دست‌بند طراحی می‌شدند.

امروزه، مانتو به عنوان یکی از لباس‌های رسمی و روزمره برای زنان در ایران استفاده می‌شود. مانتو با پارچه‌های مختلفی مانند نخی، پشمی، ابریشمی و… ساخته می‌شود و طراحی‌های مختلفی دارد. همچنین، در این دوره، مانتو با دکمه‌های کوچک و بزرگ و با دست‌بندهای بلند و کوتاه طراحی می‌شود.

1 دیدگاه در “تاریخچه پیدایش مانتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *