وبلاگ

پیدایش کت و شلوار در ایران

مانتو عمده ، مانتو ساحل

پیدایش کت و شلوار در ایران

پوشیدن کت و شلوار در ایران، به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی غرب، در دوران پهلوی شروع شد. پس از برگزاری انقلاب مشروطیت در سال 1906، محمدعلی شاه قاجار به منظور تحکیم روابط با کشورهای غربی، به همراه همسرش به سفری به اروپا رفت. در این سفر، شاه و همسرش به عنوان نخستین پادشاه و پادشاهزاده ایران، از لباس‌های غربی استفاده کردند و این موضوع آغاز یک جنبش پوشش غربی در ایران را به دنبال داشت.

در دوران پهلوی، با توجه به تلاش‌هایی که برای تحکیم روابط با کشورهای غربی صورت گرفت، پوشیدن لباس‌های غربی به شکل گسترده‌ای در جامعه مورد قبول قرار گرفت. در این دوران، استفاده از لباس‌ های غربی به عنوان نمادی از مدرنیته و پیشرفت در جامعه شناخته شد. این موضوع باعث شد که پوشش غربی، به خصوص کت و شلوار، به عنوان نمادی از طبقه متوسط و بالاتر در جامعه شناخته شود.

مدل میشا

785,000 تومان
مدل میشا مدل جذاب و شیک و ساده از اونجا که خیلیا دنبال کار رو زانو هستن مدل رو طراحی

مدل گیسو

945,000 تومان
مدل گیسو مدل هندی گیسو یکار ۴ فصل که تنخورش خیلی خوبه و جنس بسیار لطیفی داره خیلی خوب با

مدل آفرین

895,000 تومان
مدل آفرین مدل قواره دار بمب و جذاب آفرین همیشه کارای سایز بزرگ جذابیتی ندارن اما طراحی مدل آفرین ترکیب

مدل ویونا

875,000 تومان
مدل ویونا مدل مجلسی فاخر و جذاب ویونا مدلی زیبا و فوق العاده شیک و پر فروش که مشابهش و

در دهه 1930، پوشش غربی به شکل گسترده‌ای در جامعه مورد استفاده قرار گرفت. این موضوع باعث شد که بسیاری از افراد با توجه به جایگاه اجتماعی خود، به پوشیدن کت و شلوار روی بیاورند. به طور کلی، پوشیدن کت و شلوار در این دوران، به عنوان نمادی از تحولات اجتماعی و فرهنگی در جامعه شناخته می‌شد.

با ورود دوران پس از جنگ جهانی دوم، مدل‌های پوشیدن کت و شلوار در ایران تغییر کرد. در دهه 1950 و 1960، مدل‌های پوشیدن کت و شلوار به شکلی ساده‌تر و کم‌جاذبه‌تر در جامعه مورد استفاده قرار گرفت. این موضوع باعث شد که پوشش غربی، به عنوان نمادی از طبقات متوسط و بالاتر در جامعه شناخته شود.

در دهه 1970، با آغاز جنبش سبز، پوشش غربی به شکلی کمتر در جامعه مورد استفاده قرار گرفت. این موضوع باعث شد که پوشش محلی و سنتی، به عنوان نمادی از هویت ملی و فرهنگی در جامعه شناخته شود. با این حال، پوشیدن کت و شلوار در برخی از اقشار جامعه، به عنوان نمادی از تحولات فرهنگی و اجتماعی در جامعه همچنان ادامه دارد. به طور کلی، پوشیدن کت و شلوار در ایران، به عنوان نمادی از تحولات فرهنگی و اجتماعی در جامعه شناخته می‌شود.

1 دیدگاه در “پیدایش کت و شلوار در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *